Przebieg wizyty

gabinet akupunktury

Jak wygląda wizyta w gabinecie.

1. Pierwsza wizyta jest diagnostyczna, czyli akupunkturzysta zadaje pacjentowi szczegółowe pytania dotyczące funkcjonowania jego organizmu ( m.innymi; jak śpi, kiedy się budzi, czy jest wyspany, czy jest zmęczony, jaki ma apetyt i inne zależnie od tego, z jakim problemem pacjent przychodzi)
Ogląda się język pacjenta (bezdotykowo) – jest to jeden z ważnych elementów diagnozy.
Bada się puls pacjenta. Badanie pulsu jest najważniejszym elementem diagnozy. Dzięki niemu dobry terapeuta może uzyskać obraz stanu narządów wewnętrznych pacjenta.
Po diagnozie pacjent otrzymuje zalecenia dietetyczne (w przypadku, jeśli dieta może mieć wpływ na przebieg choroby, lub zaburzenia)
Jeśli są wskazania do akupunktury ustalam z pacjentem liczbę zabiegów i ich częstotliwość.

2. właściwy zabieg akupunktury;
Pacjent zazwyczaj kładzie się na kozetce odkrywając tylko miejsca wskazane uprzednio przez akupunkturzystę (np. nadgarstki, golenie)
Miejsce wkucia zostaje zdezynfekowane, a następnie umieszcza się igłę jednorazową ( na oczach pacjenta wyjmuje się ze sterylnego opakowania) w punkcie akupunkturowym. Samo ukłucie jest praktycznie niebolesne dzięki zastosowaniu specjalnej prowadnicy dla igły. Akupunkturzysta czasem manipuluje jeszcze igłą do wywołania uczucia lekkiego mrowienia u pacjenta. Zazwyczaj igła pozostaje w punkcie przez około 10-20 minut. W tym czasie pacjent relaksuje się.
W czasie jednego zabiegu stosuje się od 1-10 igieł.
Po wyjęciu igieł pacjent może wrócić do normalnych aktywności, chociaż zaleca się więcej odpoczynku.

Dla kogo nie jest akupunktura?

Nie jest wskazane nakłuwanie osób:
· z chorobami nowotworowymi
· z chorobami krwi, np. chorych na hemofilię
· stosujących leki przeciwzakrzepowe
· skrajnie wyczerpanych fizycznie, np. długotrwałą chorobą. W takich przypadkach podstawowe założenie akupunktury , czyli pobudzanie sił organizmu do walki z bólem, lub chorobą nie ma sensu, gdyż takie osoby tych sił po prostu nie mają.

Akupunktura Yvon Kotowska © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.